Zápis volejbal 9. -11.4

Sekce

Kdo jsme?

Celostátní roverský volejbalový turnaj – tým Hurikán (Me2d, Waliča, Tomm, Aya, Melissa, Inti)

„Volejbal je týmový míčový sport, ve kterém se dvě družstva na obdélníkovém hřišti rozpůleném sítí snaží odehrát míč na soupeřovu polovinu tak, aby ho soupeř nezpracoval a míč se dotkl země. Volejbal pochází z USA, ale dnes je populární po celém světě. Hrají ho muži i ženy.“

Budu vám vyprávět příběh o neskutečné odvaze a nezkrotné touze vyhrát (aspoň jeden set).

Onoho víkendu 9. -11. dubna roku 2010 se pořádal celostátní turnaj ve volejbalu, na kterém nemohli chybět již tradiční účastníci z Brna. Dva týmy, z nichž minimálně jeden měl ambice na vítězství a věřil, že vyzdvihne pohár za 1. místo nad hlavy. Já byl členem našeho druhého a o něco skromnějšího mužstvo-ženstva (týmu) Hurikán.

Sraz byl naplánován v 18:00 na nádraží v Kr.poli. Jelikož jsem jako jediný „správně“ pochopil pokyny, byl jsem tam sám. Zbytek týmu byl na Hlavasu, ale i přes tyto drobné neshody jsme se všeci šťastně sešli ve vlaku směr Nové m. n. Moravě. Po dojetí na místo určení, v tělocvičně vedle gymnázia, jsme si ještě plni sil zahráli tréninkový mač a okoukávali příchozí týmy s tím, kdo by mohl být adekvátním soupeřem (aspoň výškově) našeho týmu.. nikde nikdo, nevadí máme přece vysokého blokaře Tomma a smečaře Me2da.

Tým Hurikán

Po kupodivu klidném a aspoň pro mě nerušeném spánku (bez zvuků vibrací, pocházejícího z dýchacího ústrojí některých osob*) nás v sobotu čekal začátek turnaje. Týmů bylo šest a naším zahajovacím soupeřem byli Šišky s mákem. My, jakožto nepříliš rozehraný tým a hlavně skromný, jsme z dobré vůle darovali soupeři jeho první turnajové vítězství. Dopoledne byli v našem časovém harmonogramu ještě dva týmy. Každým zápasem jsme se zlepšovali a zlepšovali, ale naši dobrotu to nijak neztvrdilo. Soupeřům jsme stále darovali vítězné body. Na obědě v místní hospůdce náš tým dostával všechny chody jako poslední s omluvou, že na nás zase zapomněli, což nás ale z míry nevyvedlo, spíše pobavilo. V dopoledním programu jsme měli odehrát zbylé dva mače. Me2d chtěl ještě více zlepšit výkon týmu, a tak nám za vyhraný set slíbil odměnu v podobě čokolády. Zlepšení příliš výrazné to nepřineslo, což měly za příčinu i naše plné žaludky a nedostatek, pro nás staré tak potřebného, poobědového spánku. Turnajový cíl se začal vzdalovat a nás čekal poslední soupeř, poslední tři sety. Motivace byla vysoká, odhodlání bylo vysoké, únava však taky byla vysoká, ale rozdíl ve skóre po prvních dvou setech, které vyhrál soupeř, nebyl tak vysoký. A je to tady.. teď nebo nikdy, máme šanci. Čtvereček čokolády už každý z nás cítil na jazyku. Odvážně a nebojácně jsme se vrhli do posledního setu. Body byli stále vyrovnané, když v tom to přišlo. Na skóre se objevilo 25 bodů v náš prospěch, tudíž jsme se stali vítězi tohoto setu. Vypukla radost a všichni diváci v sále se radovali. Dokázali jsme to. Tímto pro nás končilo putování v turnaji. Skončili jsme šestí z celé republiky.

V neděli se dohrávali zápasy o turnajové vítězství, do kterých zasáhl už jen náš druhý tým Smatch Brno. Po pěkném zápase se probojovali do finále, ve kterém jen těsně podlehli našemu prvnímu soupeři Šiškám s mákem. Po vyhlášení vítězů následovala už jen cesta zpět do Brna.

Z turnaje jsme si odvedli pěkné zážitky a chtěl bych poděkovat celému týmu za dobrou práci a pěkně strávený víkend. Ještě je sice co zlepšovat, ale věřím, že příští rok, pokud si půjdeme občas zapinkat, máme šanci dostat se do elitnějších pozic v žebříčku týmů.

Vím, že článek nebyl příliš zábavný, a proto jsem si dovolil na závěr jeden volejbalový vtípek :

Který volejbal je těžší - plážový, nebo klasický? Plážový, protože navíc musíte běhat do vody…

p.s. popravdě mi ten vtip nepřijde moc k popukání, ale nic lepšího jsem nenašel J.

*chrápání

Sportu zdar..

.. INTIk

 

Fotky z akce v naší fotogalerii

Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Hledat

Nejnovější články

Poslední komentáře